Postal powraca

Kultowa i pełna brutalnej przemocy gra akcji autorstwa studia Running With Scissors, po sześciu latach powraca w edycji specjalnej.

Postal uznawany za jedną z najkrwawszych gier w historii elektronicznej rozrywki trafi do sklepów na terenie Europy i USA już 11 sierpnia tego roku pod tytułem 'POSTAL - Classic and Uncut'. Poza samą oryginalną i nieocenzurowaną wersją gry w zestawie znajdzie się rozszerzenie "Special delivery", które grę w trybie single player zamienia na tryb multiplayer z dodatkowymi poziomami, demo drugiej odsłony gry pt. "Monday" oraz naklejka na zderzak z gry Postal 2.

Komentując reedycję hitu Vince Desi, dyrektor firmy Running With Scissors, porównywał Postal do filmu Kubricka pt. Mechaniczna Pomarańcza:

"Od chwili zakazania dystrybucji Mechanicznej Pomarańczy do ponownego wydania filmu minęło 21 lat. Nam udało się dokonać tego samego z grą Postal znacznie szybciej, bo w niespełna sześć lat.

Po raz pierwszy Postal został wydany w 1997 roku i jako jedna z najbardziej brutalnych gier w historii została wciągnięta na czarną listę w USA i zakazana w dziesięciu innych krajach. Pod wpływem nagonki rozpętanej przez amerykańskiego senatora i kandydata na prezydenta Joe Leibermana, przedstawiciele poczty amerykańskiej United States Postal Service (USPS) oskarżyli firmę Running With Scissors o to że złamali prawa autorskie, wykorzystując zastrzeżone i chronione prawnie wyrażenie Postal jako tytuł gry. Dopiero w tym roku, 25 lipca pechowy deweloper został powiadomiony przez Trademark Trial and Appeals Board of the U.S. Department of Commerce, że wniosek USPS (United States Postal Service) został odrzucony, dzięki czemu gra może zostać ponownie wydana.