PostgreSQL standardem w Solarisie 10

Sun oznajmił, że PostgreSQL będzie kolejnym silnikiem baz danych, który znajdzie się w standardowej konfiguracji dziesiątego Solarisa. Firma zapowiedziała nawet, że w ciągu najbliższych kilku tygodni zaoferuje pełne wsparcie dla użytkowników chcących pracować z PostgreSQL.

PostgreSQL to zaawansowana baza danych dystrybuowana na licencji BSD. Konkurencyjny MySQL - również obecny w Solarisie - rozpowszechniany jest na nieco bardziej restrykcyjnej licencji GPL.

Zanosi się na to, iż integracja bazy z Solarisem będzie ściślejsza niż w przypadku MySQL. John Berkus, jeden z programistów współtworzących PGSQL cieszy się z tej kooperacji - twierdzi, że silnik bardzo skorzysta, kiedy do pracy nad nim włączą się specjaliści z Suna mający dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie projektowania baz danych.

Decyzja Suna ma swe źródła w potrzebach rynku: użytkownicy dopytywali się ponoć o możliwość pracy z zaawansowanymi silnikami baz danych na platformie Solaris. Interesowały ich szczególnie darmowe rozwiązania open source. Z tego powodu właśnie Sun lada dzień ma zamiar uruchomić dział wsparcia technicznego zajmujący się PostgreSQL i funkcjonujący w trybie 24/7/365.

Dodatkowe informacje: witryna NewsForge


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: