Postnuklearne MMO w produkcji

Debiutująca w branży elektronicznej rozrywki firma Masthead ujawniła kilka informacji o swojej pierwszej produkcji. Earthrise, bo taki tytuł nosi dzieło, ma być MMO osadzonym w świecie zrujnowanym przez wojnę atomową.

Producent nowego MMO nie zdradził jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat swojego produktu. Firma póki co chce przede wszystkim zaciekawić graczy fabułą Earthrise. Swoją drogą trzeba przyznać, że ta prezentuje się całkiem interesująco.

Postnuklearne MMO w produkcji

Earthrise ma należeć do gatunku science-fiction MMORPG. Akcja gry została umieszczona w niedalekiej przyszłości, na Ziemi. Po III Wojnie Światowej ludzkość stoi na krawędzi zagłady. Jedynym ratunkiem wydaje się potężna korporacja, która powoli zdobywa władzę nad światem. Niestety, spokój ma swoją cenę. Organizacja z czasem zaczyna stosować metody totalitarne, a jej celem staje się całkowita kontrola nad ludźmi i zasobami jakie im zostały.

Zobacz również:

  • Powstanie MMO w świecie Horizon? Wiele na to wskazuje

W tym momencie do świata Earthrise ma wkroczyć gracz. Wiadomo, że już na wstępie użytkownik będzie musiał wybrać jedną ze stron konfliktu: członka korporacji lub też rebelianta.

Niestety nie znamy szczegółów dotyczących walki pomiędzy stronami. Twórcy póki co zapowiedzieli jedynie, że część gry będzie opierać się na zdobywaniu nowych terenów i surowców, które się na nich znajdują.