Posurfować z Lufthansą

Pasażerowie transatlantyckich rejsów niemieckiego przewoźnika powietrznego jako pierwsi będą mogli surfowac w czasie lotu.

Lufthansa, jako pierwszy powietrzny przewoźnik udostępnił pasażerom obsługiwanej przez siebie trasy z Frankfurtu nad Menem do Waszyngtonu szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Obsługujące tę trasę samoloty Boeing 747-400, wyposażone zostały w gniazda umieszczone przy fotelach zarówno klasy biznesowej jak i ekonomicznej, do których pasażerowie mogą podłączyć własne komputery przenośnie lub wypożyczone od przewoźnika. Dostęp do Sieci za pomocą usługi nazwanej FlyNet udostępniany jest bezpłatnie. FlyNet to usługa powstała w kooperacji Lufhansy i producenta samolotów Boeing dysponującego opracowaną przez siebie technologią Connexion.

Zobacz również:

  • Moon Knight - jak i gdzie obejrzeć?
  • 9 sposobów na ochronę tożsamości online

Przez pierwsze trzy miesiące FlyNet będzie testowana podczas rejsów na trasie między Franfurtem, a Waszyngtonem. Jeżeli próby wypadną pomyślnie, Lufthansa chce do połowy 2004 roku wyposażyć w nią około osiemdziesięciu, obsługujących najdłuższe rejsy, samolotów Boeing 747-400 i Airbus A330/340.

Inni przewoźnicy powietrzni także nie zasypiają gruszek w popiele. W połowie lutego próby z dostępem do Internetu z pokładów swoich samolotów rozpocznie British Airways. Wprowadzenie podobnych usług zapowiedział także skandynawski SAS oraz japoński JAL.