Poszukiwany przez Rosję listem gończym wydaje nową książkę. O czym będą "Opowieści o Ojczyźnie" Glukhovskyego?

Dmitrij Glukhovsky znany jest przede wszystkim ze stworzenia uniwersum Metro 2033. Teraz wydaje nową książkę, w której zmierzy się z obrazem Rosji, ojczyzny, która wysłała za nim list gończy.

Okładka książki "Opowieści z Ojczyzny" (wyd. Isignis)

Dmitrij Glukhovski to autor, który zasłynął przede wszystkim stworzeniem uniwersum Metro 2033, które w późniejszym czasie mocno się rozrosło. Poza jego powieściami powstało mnóstwo książek, pisanych także przez innych autorów. Po rosyjskiej agresji na Ukrainę także nie milczał. Przez to został określony przez swój kraj "agentem obcego wpływu". Władze wystosowały za nim także list gończy.

Dmitrij Glukhovsky jednak nie milczy. Już 22 lutego, nakładem wydawnictwa Insignis wydana zostanie jego kolejna książka. Tym razem padło na zbiór opowiadań o wymownym tytule "Opowieści o Ojczyźnie". Autor "rozprawia" się tutaj z rządem, władzą, Putinem i całym zbrodniczym reżimem, ubierając sytuacje z codziennego życia w fantastyczną i magiczną formę.

Poszukiwany przez Rosję listem gończym wydaje nową książkę. O czym będą "Opowieści o Ojczyźnie" Glukhovskyego?

Będziemy świadkami zatrzymania czasu, które spowodowane jest reformą rządową. Przeczytamy o tym, jak pluszowy miś negocjuje z prezydentem zmianę ustroju. Dowiemy się, czy zdesperowany ojciec odnajdzie sprawiedliwość po tym, jak jego syn został potrącony przez auto należące do wysoko postawionego policjanta. Zbadamy kulisy etnicznej sprzeczki w jednostce wojskowej, która mogła doprowadzić do katastrofy jądrowej. Poza tym natrafimy na wszechobecne makiety, system wyborczy, któremu zabrakło nowych pomysłów, zautomatyzowanych sędziów, czy symbiozę służby zdrowia i policji, którzy skracają życie obywateli po to, aby inni mogli żyć dłużej. To tylko część tematów, które Glukhovsky porusza w swoich opowiadaniach. Najbardziej jednak przerażające jest to, że.... skądś to znamy, a tematy brzmią dziwnie znajomo.

Premiera książki zaplanowana jest na 22 lutego. Swoje egzemplarze można już zamawiać w przedsprzedaży w sklepach Empik i Świat Książki.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: