Potęga selekcji dzięki Asivie

Kolejna odsłona pakietu wtyczek Asiva dla aplikacji Adobe Photoshop ujrzała właśnie światło dzienne dzięki firmie Shapiro Consulting Group. Tym razem dostajemy do ręki narzędzie Asiva Selection umożliwiające precyzyjne zaznaczanie.

Obecnie pakiet Asiva Selection jest w finałowym stadium testowania i według przewidywań, będzie powszechnie dostępny od połowy grudnia. Największą zaletą nowej wtyczki Asiva jest tworzenie precyzyjnych i naturalnych zaznaczeń w 8 oraz 16-bitowych obrazkach w bardzo szybkim czasie. Kontrolę nad precyzją zaznaczenia umożliwiają między innymi specjalne mapy modyfikowania saturacji. Również do dyspozycji użytkownika są 3 tryby modyfikacji samego zaznaczenia (Ignore, Add to, Subtract). Wbudowane narzędzie do próbkowania kolorów Color Sampler pozwala na dokładniejsze zaznaczenie kolorów, które mają zostać poddane selekcji. Możliwe jest także zapisywanie konkretnych ustawień wtyczki, w celu jej ponownego wykorzystania w późniejszym czasie.

Wtyczka jest kompatybilna z systemami Windows 2000, XP, Mac OS 9 oraz Mac OS X. Testowana była z programem Adobe Photoshop w wersjach 5.5 do 7.

Więcej informacji: http://www.asiva.com


Zobacz również