Potężna aktualizacja Google Maps dla smartfonów

Użytkownicy smartfonów z systemami Android oraz iOS otrzymali niespodziewanie aktualizację usługi Google Maps. Nowe rozwiązania i funkcje są naprawdę wygodne i ciekawe.

Najlepszą (moim zdaniem) nowością w Google Maps jest tryb Offline. Dzięki temu można sobie zawczasu przygotować trasę, a potem sprawdzać ją bez konieczności łączenia się z siecią. Co więcej - każdą przygotowaną w ten sposób mapkę można zapisać pod własną nazwą, dzięki czemu możemy sobie przygotować dowolną ich ilość, co jest szczególnie przydatne podczas kilkudniowego wyjazdu. Do tego dochodzą opcje związane z nowymi filtrami - umożliwiają one segregację np. restauracji, sprawdzanie godzin ich otwarcia i ocen użytkowników. Natomiast podczas samej drogi pomoże kolejna nowa funkcja, informująca o zbliżaniu się do zjazdu z autostrady czy ważnym zakręcie.

Potężna aktualizacja Google Maps dla smartfonów

Inna rzecz to dodanie do map rozkładów jazdy pociągów, metra i komunikacji miejskiej - ale póki co tylko na terenie Ameryki Pn. Na całym świecie przyda się natomiast opcja synchronizacji zaplanowanych tras czy też wycieczek pomiędzy różnymi urządzeniami. Dzięki temu można będzie stworzyć marszrutę na komputerze, a potem obejrzeć ją na smartfonie - wystarczy tylko zalogować się na swoje konto w Google. Inna nowość to wprowadzenie ulepszeń w Street View.