Potężne wzmocnienie dla reprezentacji Polski

Wielki Finał największego na świecie turnieju gier elektronicznych już 18 października. Wszyscy prawdziwi kibice powoli kierują swe spojrzenia w stronę włoskiej Monzy. Emocje gwałtownie rosną... Tym bardziej, że na krótko przed rozpoczęciem turnieju dowiedzieliśmy się, że pojedzie na niego więcej reprezentantów Polski niż pierwotnie planowano!

Potężne wzmocnienie dla reprezentacji Polski
Jak poinformowali organizatorzy polskiej edycji World Cyber Games - na zbliżający się wielki światowy finał mogą wyjechać również wicemistrzowie każdej gry turniejowej.

Ze względu na wysoki poziom tegorocznych polskich rozgrywek WCG, dwaj wicemistrzowie, Maciej "Raven" Polak (StarCraft:Brood War) oraz Przemysław "Paladyn" Wadoń (WarCraft III: The Frozen Throne uzyskali wsparcie dodatkowych sponsorów.

Zobacz również:

  • Jak po 17 latach Dragonflight sprawił, że muszę skończyć z World of Warcraft

Ci zaproponowali zawodnikom pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na światowy finał największej na świecie cyberolimpiady.

Organizatorzy polskiej edycji WCG, na prośbę wicemistrzów WarCraft'a i StarCraft'a, zgodzili się na ich udział w rozgrywkach, w charakterze reprezentantów naszego kraju. Zaproponowali również pozostałym wicemistrzom polskiej edycji WCG wyjazd na podobnych zasadach.

"World Cyber Games to wielkie światowe wydarzenie, które co roku skupia przed ekranami komputerów miliony fanów gier komputerowych. Ekipa, którą udało się wyłonić w trakcie polskich rozgrywek to znakomici zawodnicy, mający wielkie szanse na zajęcie czołowych miejsc podczas zbliżającego się światowego finału. Przemek i Maciej to bardzo utytułowani gracze, którzy z pewnością wzmocnią naszą reprezentację." - powiedział Przemysław Moraczewski z firmy Comtica - koordynatora polskiej edycji WCG.

Od siebie dodamy, że szczęśliwcy będą mieli o co walczyć - łączna pula nagród jaką przewidzieli organizatorzy tegorocznych finałów WCG to około pół miliona dolarów.