Potężny odtwarzacz

Zamiast używać kilku programów i urządzeń, pełniących różne funkcje, wygodniej jest korzystać z jednego, łączącego ich możliwości. Z takiego założenia wyszli twórcy multimedialnego kombajnu PowerCinema 3, umożliwiającego odtwarzanie filmów, słuchanie muzyki, przeglądanie fotografii i surfowanie w Internecie.

Firma Cyberlink, znana głównie jako producent programowego odtwarzacza filmów PowerDVD, stara się nas przekonać, że nie potrzebujemy telewizora, zestawu kina domowego i sprzętu audio. Komputer wyposażony w aplikację PowerCinema 3 ma to wszystko zastąpić i w zamierzeniu twórców stać się domowym centrum multimedialnym.

PowerCinema 3 potrafi odtwarzać filmy zarówno z płyt DVD, VCD, SVCD, jak i zapisane w komputerowych formatach ASF, WMV oraz DivX (pod warunkiem zainstalowania kodeka DivX). Wykorzystano tu silnik z PowerDVD, jak również zaimplementowano większość funkcji tego odtwarzacza. Grafikę można przeglądać m.in. w trybie pokazu slajdów, oferującym ciekawe efekty przejść pomiędzy kolejnymi obrazami oraz odtwarzanie podkładu muzycznego. Program ma też podstawowe funkcje edycyjne, jak zmiana rozmiarów obrazu czy obracanie. PowerCinema 3 radzi sobie również z odtwarzaniem płyt CD-Audio oraz plików MP3. Można je uatrakcyjnić, korzystając z dołączonych efektów wizualizacyjnych. Poważnym ograniczeniem programu jest zgodność tylko z systemem Windows XP.

Ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do wygodnej obsługi wielu urządzeń pilotem, PowerCinema 3 również oferuje taką możliwość. Niestety, za samego pilota trzeba dodatkowo zapłacić 30 dolarów.

Informacje:

http://www.gocyberlink.com

Cena 60 USD


Zobacz również