Potrójna nagrywarka od Lite-On

W ofercie koncernu Lite-On pojawiła się komputerowa nagrywarka płyt Blu-ray o nazwie LH-2B1S. Co ważne, urządzenie potrafi zapisywać nie tylko krążki BD-R i BD-RE, ale także DVD i CD.

Zarówno zapis, jak i odczyt nośników Blu-ray odbywa się z maksymalną prędkością 2x. Płyty DVD-R i DVD+R zapisywane są z maksymalną prędkością 12x, DVD-R DL i DVD+R DL - z prędkością 4x, zaś nośniki wielokrotnego zapisu z prędkościami 8x (DVD+RW) i 6x (DVD-RW). Zapis krążków CD odbywa się z maksymalną prędkością 32x.

Nagrywarka komunikuje się z komputerem za pośrednictwem interfejsu SATA. W opakowaniu z napędem użytkownik znajdzie niezbędne okablowanie, dwa nośniki BD-RE oraz oprogramowanie do zapisu danych firmy Cyberlink.

Producent podkreśla, iż LH-2B1S może posłużyć do przekształcenia komputera w odtwarzacz filmów w rozdzielczości HD, zapisanych na płytach BD - aczkolwiek "pecet" taki musi spełniać dość wyśrubowane wymagania sprzętowe. Powinien być wyposażony m.in. w procesor Pentium D 3,4 GHz (lub szybszy), co najmniej 1 GB pamięci RAM, kartę graficzną Nvidia GeForce 6600GT lub ATI X1600 (z obsługą technologii HDCP) oraz odpowiedni monitor lub telewizor.

Cenę nagrywarki, która do sklepów powinna trafić na początku grudnia, ustalono na 790 euro.