"Potrójny" monitor Sharpa

Firma Sharp zaprezentowała prototyp bardzo ciekawego wyświetlacza. Urządzenie o nazwie Triple Directional Viewing LCD umożliwia prezentowanie w tym samym czasie trzech różnych obrazów, widocznych pod różnymi kątami.

Jeden telewizor w pokoju to częsty powód do sprzeczek. Ciężko jest zadowolić wszystkich i nie pomogą w tym funkcje typu PiP (obraz w obrazie) czy PaP (dwa kanały TV jednocześnie). Firma Sharp znalazła chyba rozwiązanie tego problemu.

"Potrójny" monitor Sharpa

Nowy "potrójny" monitor Sharpa

Zaprezentowany przez nią monitor LCD - Triple Directional Viewing LCD - potrafi wyświetlić w tym samym czasie na całym ekranie trzy różne treści (np. filmy, zdjęcia, czy gry). Aby obejrzeć wybraną przez nas pozycję wystarczy ustawić się pod odpowiednim kątem (po lewej, prawej stronie lub na wprost) i w odpowiedniej odległości od płaszczyzny ekranu.

"Potrójny" monitor Sharpa

Zasada działania

Warto też dodać, że już w zeszłym roku firma Sharp zaprezentowała podobne rozwiązanie, które jednak było nieco uboższe - gdyż wyświetlało tylko dwa obrazy. Triple Directional Viewing LCD zostanie zaprezentowany na mającej się odbyć w przyszłym tygodniu wystawie CEATEC JAPAN 2006.

Więcej informacji: Sharp.