Potrzebujesz napisów do filmów? Zapomnij o WWW!


Inne serwisy

Potrzebujesz napisów do filmów? Zapomnij o WWW!

OSCAR - opcje konfiguracyjne

Oprócz OpenSubtitles.org w internecie funkcjonuje kilkanaście innych serwisów, z których kilka zasługuje z pewnością na wzmiankę.

Bardzo interesującym, rozbudowanym, wielojęzycznym i rokującym duże nadzieje serwisem jest allsubs.org (www.allsubs.org ). Ma on w swojej bazie nawet więcej napisów niż OpenSubtitles.org, bo ponad 765 tysięcy. Nie jest jednak "sprzęgnięty" z żadnym programem, który by to wszystko obsługiwał, dlatego pod względem popularności ustępuje swojemu głównemu rywalowi.

Potrzebujesz napisów do filmów? Zapomnij o WWW!

Siła OpenSubtitles.org tkwi w tym, że z jego zasobów można korzystać za pośrednictwem programów uruchamianych lokalnie na komputerza użytkownika

Ciekawym serwisem jest Subtitles-divx.net (http://www.subtitles-divx.net ), w którym co prawda nie znajdziemy nowości, ale za to znajdziemy pokaźne archiwum napisów do starszych filmów. Korzystając z dostępnej tu wyszukiwarki łatwo odszukamy odpowiedni tytuł filmu, a potem już tylko kliknięć i można pobrać napisy na dysk.

Polski serwis NAPiSY.info (www.napisy.info), który niedługo po zlikwidowaniu napisy.org w obawie przed policją zamknął swe podwoje, obecnie znów udostępnia napisy wszystkim zainteresowanym. Serwis nie wymaga rejestracji, każdy może tutaj szybko wyszukać i pobrać napisy.

Nasz zestawienie byłoby niepełne bez opisu serwisu Napisy24.pl (napisy24.pl), w którym napisy pojawiają się zazwyczaj z niewielkim tylko opóźnieniem w stosunku do "releasów" filmowych. Serwis ten przez pewien czas po nalocie policji na napisy.org wymagał logowania i udostępniał napisy tylko użytkownikom zarejestrowanym. Obecnie to obostrzenie zostało zniesione, ale jeśli ktoś chce m.in. oceniać i komentować napisy, tak czy inaczej będzie musiał się zarejestrować.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o następujących, już zdecydowanie mniej popularnych serwisach:

Potrzebujesz napisów do filmów? Zapomnij o WWW!

Serwis allsubs.org może się poszczycić największą bazą napisów, liczącą ponad 765 tys. pozycji

  • MySubtitles.com (http://www.mysubtitles.com ) - serwis z napisami w wielu językach, aktualnie ma w swojej bazie ponad 80 tys. napisów. Trzeba się sporo naklikać, zanim raczy udostępnić plik ZIP z polską wersją wybranych napisów... Sądząc po wyszukiwarce i wyglądzie można wysnuć wniosek, że serwis ten
  • Napisy.com.pl ( www.napisy.com.pl ) - serwis istnieje od 2004 roku, od tego czasu zanotował ponad 7 mln odwiedzin, nie podaje jednak liczby przechowywanych napisów. Sądząc po niewielkiej liczbie użytkowników (zarówno na witrynie głównej, jak i na forum), nie doczekał się popularności.
  • Kinomania (kinomania.org) - serwis ten ma charakter prywatny, dostęp do pełnej treści mają tylko członkowie KinoMania Group oraz znajomi (zalogowanie się do serwisu możliwe jest wyłącznie po autoryzacji konta przez jednego z administratorów). Osoby nie związane z grupą nie mają możliwości uzyskania dostępu.
Pobieranie napisów za pomocą MPC

Nie wszyscy wiedzą, że dość popularny odtwarzacz multimedialny MPC (Media Player Classic) może służyć jako narzędzie do pobierania napisów do filmów. Szczegółowa instrukcja znajduje się pod adresem:

blog.opensubtitles.org/opensubtitlesorg/downloading-subtitles-using-mpc