Potwierdzone: Zen4 ze zintegrowaną grafiką

Nadchodząca rodzina procesorów AMD zaoferuje zintegrowany układ graficzny (iGPU). Będzie pierwsze sparowanie Zen z grafiką. Co o tym wiemy?

Foto: VideoCardz

Architektura Zen4 pojawi się prawdopodobnie w 2022 roku, jednak AMD cały czas nad nią pracuje i już mamy wiele przecieków na jej temat. Najnowszy mówi o umieszczeniu wraz z procesorem zintegrowanego układu graficznego. Jeśli to się potwierdzi, zintegrowana grafika nie będzie już wyłączną domeną rodziny Ryzen G.

Informacja ta pojawiła się w dokumentach, które wyciekły z serwerów Gigabyte w ubiegłym tygodniu. Potwierdzają one zastosowanie socketu A5 dla wszystkich trzech rodzin procesorów Zen4. Jednak jest tam zastrzeżenie, że niektóre nie będą miały wsparcia dla grafiki, czyli będzie potrzebna osobna karta graficzna. Z wycieku dowiadujemy się także, że wszystkie procesory Zen4 będą wspierać nowoczesne standardy łączności, czyli HDMI 2.1 oraz DisplayPort 2.0.

Zobacz również:

  • AM5 kopmatybilne z chłodzeniami od AM4?
  • Najlepsza płyta na AMD AM4 - jaki model wybrać?
  • AMD Ryzen 5 5600G - gdzie kupić procesor? Kompletna lista sklepów [aktualizacja 02.12.2021]

Podsumowując: zgodnie z oczekiwaniami Zen4 zapowiada się coraz ciekawiej. Pozostaje tylko czekać na oficjalne informacje od AMD, które potwierdzą - lub zaprzeczą - tym doniesieniom. Kiedy? Tego, niestety, nie wiemy.

Źródło: VideoCardz