Potwór po liftingu

Go!Zilla - jeden z najpopularniejszych menedżerów pobierania plików z Internetu - doczekał się nowej wersji - 3.9.

Go!Zilla - jeden z najpopularniejszych menedżerów pobierania plików z Internetu - doczekał się nowej wersji - 3.9.

Każda kolejna wersja ma zmieniony wygląd interfejsu użytkownika. Producent określa go jako "odjazdowy", lecz uważam, że w wersji 3.5 interfejs był ładniejszy.

Na szczęście najważniejsze zmiany nie leżą po stronie wyglądu programu. Go!Zilla 3.9 "wypączkował" moduł o nazwie ZipZilla. Współpracuje on ściśle z menedżerem ściągania plików, a może także pracować indywidualnie. ZipZilla to nic innego jak aplikacja dekompresująca archiwa ZIP, a także uruchamiająca i instalująca znajdujące się w nich programy.

Aplikacji przybyło opcji i ustawień i zrobiło się naprawdę groźnie, bo zamiast 9 kart z opcjami i ustawieniami w menu Go!Zilla Options, teraz mamy ich aż 13. Znacznie została rozbudowana sekcja prędkości połączenia (teraz nazywa się Transfer), w której znajdują się nowe opcje umożliwiające określenie dolnej granicy prędkości ściągania, przy której program sam przełączy transmisję na inny serwer.

Potwór po liftingu
Go!Zilla 3.9 korzysta z własnych wyszukiwarek plików w Internecie. Pozwala jednak użytkownikowi na dodanie własnych przez zwykłe wpisanie adresu wyszukiwarki na listę. Obsługuje także technologię cookies, co jest istotne przy ściąganiu plików ze stron wymagających autoryzacji.

Możliwe jest odtwarzanie plików multimedialnych (m.in. AVI, MPG, ASF, MP3 itp.), bezpośrednio po zakończeniu ich ściągania dzięki nowej funkcji File Launch. Została dodana funkcja, która z pewnością ucieszy wszystkich nocnych marków. Po zakończeniu ściągania plików Go!Zilla 3.9 sama zamknie system Windows i wyłączy komputer (o ile jest on wyposażony w płytę główną ATX). Go!Zilla 3.9 jest programem typu addware, tzn. korzystanie z niego jest bezpłatne, ale wyświetlane są w nim bannery reklamowe.

Menedżer downloadu

Go!Zilla########

Radiate Inc., www.gozilla.com

Cena: rejestracja 24, 95 USD