Potyczki z rejestrem

Pojawiła się nowa, ulepszona wersja programu Registry Workshop. Zaawansowane funkcje programu mogą zainteresować nie tylko administratorów systemów, czy deweloperów potrzebujących efektywnego narzędzia do edycji rejestru, ale także trochę bardziej zawansowanych użytkowników którzy na przykład chcieliby łatwiej usunąć wpisy programów szpiegujących, czy trojanów.

Registry Workshop jest doskonałym zamiennikiem dla standardowego, mocno ograniczonego edytora rejestru systemu Windows i fantastycznie uzupełnia jego brak zaawansowanych funkcji. Praca z Workshopem jest przyjemna i bezpieczna. Program posiada szeroką gamę zaawansowanych funkcji, które usprawnią i przyspieszą pracę z rejestrem systemowym.

Potyczki z rejestrem

Registry Workshop

Registry Workshop oferuje między innymi:

- mechanizm zapamiętywania historii zmian, z możliwością zapisania jej na dysku i późniejszego odczytania;

- bardzo szybki mechanizm wyszukiwania i zmieniania kluczy, wartości i danych;

- porównywanie rejestrów pomiędzy komputerami lub rejestrem i plikami REG;

- pełne wsparcie mechanizmu 'drag & drop' (przeciągnij i upuść);

- możliwość edycji plików REG w ten sam sposób, co rejestru;

- defragmentację rejestru;

- możliwość utworzenia kopii zapasowej rejestru i jej późniejszego odtworzenia;

Bardzo ciekawą funkcją jest wymieniony wyżej mechanizm rejestrujący na bieżąco wszelkie dokonywane na rejestrze zmiany. Dzięki niej mamy bezpośredni podgląd na wszystko, co zostało zmodyfikowane w rejestrze podczas aktualnej sesji z programem. W dowolnym momencie można cofnąć konkretną zmianę lub przywrócić rejestr do wybranego stanu poprzez cofnięcie wszystkich późniejszych zmian. Jest też możliwość zapisania całej tej historii do pliku w celu późniejszego jej wczytania i wykorzystania. Można dzięki temu, bez obawy uszkodzenia rejestru, na przykład zmieniać ustawienia, które odniosą skutek po ponownym uruchomienia komputera, a następnie mieć w dalszym ciągu dostęp do dokonanych wcześniej zmian.

W wersji 2.2.0 dodano możliwość odnalezienia klucza, do którego odnosi się odwołanie, jeżeli wybrany klucz zawiera prawidłowe ProgID lub ClassID; możliwość otwarcia folderu, jeżeli w wybranym kluczu znajduję się prawidłowa ścieżka lub nazwa pliku; import i eksport binarnych wartości klucza. Oprócz tego poprawiona została szybkość działania programu i usunięto drobne błędy.

Licencja kosztuje 29,95 USD.

Strona domowa programu