Poważna awaria Home.pl. Nie działa wiele stron. Operator informuje o utrudnieniach

Nowy tydzień nie zaczął się zbyt dobrze dla Home.pl, jednego z większych polskich dostawców usług internetowych. Od wczesnych godzin porannych występują problemy z płynnym działaniem wielu usług. Na oficjalnym profilu pojawiła się już stosowna informacja dotycząca awarii.

Home.pl. Fot. FB Home.pl

O utrudnieniach w dostępie do usług home.pl - stron www, domen i paneli administracyjnych firma poinformowała już na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Obecnie operator nie jest w stanie podać dokładnej godziny, kiedy awaria zostanie usunięta.

Podobno trwają intensywne prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności wszystkich usług. Warto przypomnieć, że Home.pl obsługuje obecnie 18 proc. wszystkich domen z końcówką .pl, co daje jej drugie miejsce w Polsce za Nazwa.pl.

Ze względu na awarię problemy z funkcjonowaniem odczuwa wiele serwisów, w tym między innymi SkyCash. W tym momencie pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na efekty prac specjalistów Home.pl.

Aktualizacja: 24 września 2018 11:57

Jak czytamy na oficjalnym profilu Home.pl na Facebooku poranna awaria była spowodowana atakiem DDoS na infrastrukturę firmy, największym w ponad 20-letniej historii tego operatora. W jego następstwie serwisy funkcjonujące w sieci Home.pl nie były widoczne w internecie. Na szczęście żadne dane klientów nie zostały zagrożone. Obecnie sytuacja wraca już do normy.