Poważna wpadka Tesli! Właściciele natychmiast do serwisu

Spora wpadka chińskiej fabryki Tesli. Aż 21599 egzemplarzy najnowszego Modelu Y wezwanych na akcję naprawczą związaną z układem kierowniczym. Tesla prosi o jak najszybsze stawienie się w ASO celem eliminacji usterki

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez Państwową Administrację Regulacji Rynku (SAMR) w Chinach, Tesla złożyła plan wycofania z rynku 21599 egzemplarzy auta Tesla Model Y wyprodukowanych w chińskiej fabryce. Producent donosi o problemach z wytrzymałością przednich i tylnych zwrotnic. Z komunikatu dowiedzieliśmy się, że elementy układu kierowniczego nie spełniają wymagań projektowanych.

Tesla Model Y
Źródło: tesla.com

Tesla Model Y

Źródło: tesla.com

Tesla Model Y jest od niedługiego czasu produkowana w nowo powstałej fabryce zlokalizowanej w Chinach.

Zobacz również:

  • Elon Musk przewiduje zagładę ludzkości
  • Młodzieniec przejął zdalnie kontrolę nad 25 samochodami Tesla. Co na to Musk?
  • Awaria sieci Orange. Problemy z internetem

Zgodnie z informacjami pochodzącymi z oficjalnego świadczenia SAMR Tesla złożyła wniosek o wycofanie z rynku samochodów Tesla Model Y wyprodukowanych w chińskiej fabryce pomiędzy 4 lutego, a 30 października 2021 roku. Mowa dokładnie o 21599 egzemplarzach.

Tesla zamierza wezwać każdy pojazd na akcję serwisową. Serwisanci sprawdzą stan przednich i tylnych zwrotnic. Elementy, które nie spełniają wymagań konstrukcyjnych i dotyczących bezpieczeństwa zostaną bezpłatnie wymienione na nowe.

Producent zachęca kierowców Modelu Y do wolnej jazdy i jak najszybszego udania się do najbliższej autoryzowanej stacji obsługi. Tesla będzie informować właścicieli o możliwości wystąpienia usterki mailowo.