Poważne problemy firmy Nvidia?

W ostatnim czasie pojawiły się nieoficjalne informacje o kolejnych zwolnieniach w firmie Nvidia. Tym razem, ze słynnym producentem sprzętu miałoby się pożegnać około 20 procent obecnej załogi.

Nie jest tajemnicą, że od pewnego czasu Nvidia boryka się z problemami finansowymi. Są one częściowo spowodowane wadliwymi układami graficznymi, które firma ta dostarczyła do notebooków różnych producentów.

Cała sytuacja jest dla amerykańskiego giganta bardzo poważna - akcje Nvidii po opublikowaniu sprawy spadły niemal o 30 procent. Przedstawiciele firmy zapewnili też, że przeznaczą 200 mln dolarów na pokrycie kosztów niezadowolonych klientów. Sprawę opisaliśmy szczegółowo w artykułach "Nvidia: wadliwe karty będą nas kosztować 196 mln USD" oraz "USA: poważne zarzuty przeciwko firmie Nvidia".

Aby nie ponosić zbyt dużych strat finansowych spółka musi więc redukować zatrudnienie. Serwis The Inquirer donosi, że wkrótce z firmą pożegna się około tysiąca pracowników. To całkiem sporo biorąc pod uwagę, że stanowi to około 20 procent obecnej załogi.

Co ciekawe, niebawem firma opublikuje raport finansowy za kolejny kwartał rozliczeniowy. Można spodziewać się, że właśnie wtedy zostaną zapowiedziane ewentualne zmiany personalne w spółce.

Zobacz także:

Yahoo! szuka oszczędności

HP zwolni 25 tys. osób w związku z przejęciem EDS

Xerox zwalnia pracowników