Power Scheme Toggler - opcje zasilania pod skrótem

Każdy użytkownik laptopa spotyka się często z potrzebą zmiany ustawień zasilania. Windows posiada wbudowaną opcję ich zmiany, jednak wiąże się to z "przeklikaniem" kilku okienek.


Podobnie jak w wielu innych kwestiach, na pomoc przychodzi nam prosta w użyciu aplikacja. Istnieje wiele programów oferujących takie możliwości, jednak my przedstawimy jeden z najprostszych. Jest to Power Scheme Toggler (na licencji freeware), który pozwala wykonać cały proces za pomocą jednego kliknięcia myszką.

Różne miejsca, różne potrzeby

Niektóre opcje pokrywają się z tymi oferowanymi przez domyślny panel Windowsa (np. zmiana jasności ekranu przy odłączeniu zasilacza lub hibernacja po określonym czasie bezczynności), jednak jego wygodę zauważamy wtedy, gdy chcemy zmieniać ustawienia już po odłączeniu baterii. Często zdarza się tak, że przydaje nam się kilka trybów pracy na samej baterii. Kiedy potrzebujemy dobrej widoczności i nie zależy nam na długiej pracy możemy cieszyć się dobrą widocznością, natomiast w czasie podróży staramy się oszczędzać energię, aby bateria starczyła na dłużej.

Proste i wygodne

W Scheme możemy błyskawicznie stworzyć dwa profile zasilania, a ich zmianę podczepić do skrótu, który możemy dowolnie przenosić (np. na pulpit). Następnie wystarczy go odpalić i wyświetla nam się powiadomienie o zmianie. Power Scheme Toggler to bardzo proste w użyciu narzędzie, jednak wiąże się to z pewnymi ograniczeniami. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, możliwe jest zapisanie jedynie dwóch profili, przez co może być niepraktyczny dla użytkowników, którzy korzystają z większej ilości indywidualnych ustawień. Oczywiście aplikacje tego typu nie są niczym przełomowym, jednak za każdym razem pozwalają nam zaoszczędzić kilku kliknięć myszką.