PowerCinema

Po podłączeniu peceta do telewizora ciężko jest nawigować, mając przed oczami małe, nieczytelne czcionki.

Po podłączeniu peceta do telewizora ciężko jest nawigować, mając przed oczami małe, nieczytelne czcionki.

PowerCinema to aplikacja, która rozwiązuje ten problem. Pozwala na wygodne oglądanie filmów DVD, zdjęć, słuchanie muzyki z plików MP3, a to wszystko przy korzystaniu z czytelnego, ładnego interfejsu. PowerCinema został zaprojektowany z myślą o tych, którzy pecet podłączają do telewizora i chcą w wygodny sposób korzystać z zasobów danych zgromadzonych na twardych dyskach czy innych komputerowych nośnikach pamięci. Po uruchomieniu programu pulpit peceta zostaje zamieniony w centrum sterowania, które wyświetlone na ekranie telewizora jest bardzo czytelne i proste w nawigacji. Do dyspozycji użytkownika zostało oddanych kilka modułów - odtwarzacz DVD, przeglądarka zdjęć, odtwarzacz plików audio i wideo.

Nawigacja to nie wszystko

PowerCinema

Poszczególne opcje wywołujemy, klikając ikony na ekranie. Można w tym celu użyć myszy bezprzewodowej lub kupić opcjonalnego, pilota zdalnego sterowania (radiowego). Odtwarzacze plików wideo i płyt DVD mają wiele opcji dostępnych w znanym i cenionym programowym odtwarzaczu DVD tego samego producenta - PowerDVD. Jedną z istotniejszych funkcji jest CyberLink Eagle Vision, która zwiększa kontrast obrazu, polepsza nasycenie barw. Daje efekty podobne do tych, jakie można uzyskać, używając funkcji zwiększania jasności kineskopu. Drugą z ciekawych opcji jest CyberLink Pano Vision, która pozwala na skalowanie obrazu 4:3 do formatu obrazu telewizyjnego 16:9. Skalowanie odbywa się z niewielkimi zniekształceniami, tak więc opcja może zainteresować tych, których panoramiczne odbiorniki telewizyjne nie mają tak udanych algorytmów skalujących.

Do wyboru mamy też kilka trybów odtwarzania dźwięku - stereofonicznie i wielokanałowo. Także tu znajdziemy przydatne opcje służące do modyfikacji charakterystyki pól dźwiękowych.

Producent CyberLink

Informacjehttp://www.gocyberlink.com

Cena 59,95 USD