PowerColor pokazuje Radeon RX 67000 XT w upiornie białej wersji

Pełna nazwa tego modelu to PowerColor RX 6700 XT Hellhound Spectral White. Tak białej karty graficznej chyba jeszcze w historii nie było.

PowerColor RX 6700 XT Hellhound Spectral White to nowy wariant karty Hellhound, która trafiła na rynek w marcu. Ta dla odmiany była smoliście czarna. Spectral jest z kolei tak jasny, że aż razi w oczy - ale zarazem przyciąga spojrzenia swoją nietypową barwą. Co ciekawe, na rynku można zauważyć narastający trend na rozjaśnianie kart graficznych - coraz częściej pojawiają się srebrne i jasnoszare.

PowerColor pokazuje Radeon RX 67000 XT w upiornie białej wersji

Propozycja PowerColor nie różni się od oryginału - poza kolorystyką. Również ma trzy wiatraczki chłodzące (2 x 100 mm, 1 x 90 mm), a zasilanie to dwa złącza 8-pin. Wiatraczki maja podświetlanie LED - również białe - które można wyłączyć za pomocą zamontowanego przełącznika. Nie ma zmian w specyfikacji - mamy tu częstotliwość taktowania jak w modelu referencyjnym, czyli podstawowo 2424 MHz, a w trybie boost 2581 MHz.

PowerColor pokazuje Radeon RX 67000 XT w upiornie białej wersji

Ogólnie całość prezentuje się bardzo efektownie - szczególnie dobrze wypadnie w desktopach z boczną szybą. Jednak producent nie podał ceny referencyjnej - choć karta ma być dostępna w sprzedaży już w tym tygodniu.

Źródło: VideoCardz