PowerDVD 10.0.1830 - odtwarzacz wideo 3D

Technologia HD zdobywa popularność, 3D wchodzi dopiero na rynek. Aby jednak korzystać z ich dobrodziejstw niezbędny jest odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Zacznij od instalacji odtwarzacza Power DVD.

PowerDVD 10.0.1830

Możliwości 45% 9
Ergonomia 25% 8
Wersja PL 20% 0
Wygląd 10% 8
Ocena końcowa 100% 6,9
Cena: 50 dol

Informacje: www.cyberlink.com

PowerDVD 10 to rozbudowany odtwarzacz multimedialny. Obsługuje materiały 3D i wysokiej rozdzielczości. Do wyświetlania filmów Blu-ray wykorzystuje akcelerację sprzętową, co powoduje, że działają one płynnie i z najwyższą jakością. Program zgodny jest z rozwiązaniami Intela, NVIDII i AMD. Technologia TrueTheater 3D umożliwia konwersję materiału 2D na trójwymiarowy i jego optymalizację. TrueTheater HD wykorzystywany jest natomiast do programowego zwiększania rozdzielczości standardowych filmów DVD (upscaling).

Nowością w wersji 10 odtwarzacza jest także zawansowana stabilizacja obrazu oraz funkcja redukcji szumu, które znacząco poprawiają jakość odtwarzania. W parze z doskonałym wyświetlaniem materiału filmowego idzie również obsługa najnowszych formatów audio. Power DVD bez problemu radzi sobie ze standardami Dolby Digital czy DTS. Zgodność z HDMI 1.3a powoduje, że dźwięk jest przekazywany do zewnętrznych urządzeń bez utraty jakości. TrueTheater Surround optymalizuje dodatkowo odtwarzanie na domowym sprzęcie muzycznym.

Zobacz również:

  • Britney kontra Spears - obejrzyj nowy dokument Netflixa
  • iPhone 13 - wideo 4K ProRes nie dla bazowej konfiguracji!

Zarządzanie biblioteką multimediów jest ułatwione dzięki wykorzystaniu funkcji bibliotek Windows 7.

Własne opinie o filmach można teraz przesyłać do użytkowników Facebooka czy Twittera. Razem z odtwarzaczem instalowany jest także dostęp do usługi MoovieLive, która pozwala komentować filmy i oglądać zapowiedzi. Filmy można też przesyłać do serwisu YouTube.

Wśród nowości należy jeszcze wymienić odtwarzanie plików MKV i FLV. Możliwa jest także zmiana liczby odtwarzanych na sekundę klatek (z 24 do 60), co poprawia jakość obrazu w dynamicznych scenach, oraz technologię dynamicznej optymalizacji nasycenia kolorów, jasności i kontrastu (Eagle Vision 2).

Power DVD 10 nie ma polskiej wersji językowej a jego wariant testowy działa 10 dni.

Werdykt PC Worlda
Zalety:
- doskonała jakość obrazu
- konwersja 2D do 3D
- upscaling filmów DVD
- funkcje optymalizacji obrazu i dźwięku
Wady:
- zajmuje dużo miejsca
- brak polskiej wersji językowej
- wysoka cena
Duże możliwości, zaawansowane funkcje, ale zbyt wysoka cena

Pobierz program: PowerDVD 10.0.1830