PowerLite 410W - "krótkodystansowy" projektor Epsona

Firma Epson zaprezentowała nowy projektor z linii PowerLite noszący oznaczenie 410W. Edukacyjne urządzenie przeznaczone jest do pracy w niewielkich pomieszczeniach - potrafi bowiem wyświetlić 60-calowy obraz z odległości zaledwie 60 centymetrów od ekranu (lub ściany).

Epson PowerLite 410W przeznaczony jest do zastosowania w szkolnictwie. Urządzenie korzysta z trzech paneli ciekłokrystalicznych umożliwiających wygenerowanie obrazu o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (oferuje ją spora część dostępnych na rynku notebooków), który cechuje się jasnością na poziomie 2000 ANSI Lumenów (wartość deklarowana przez producenta; lampa E-TORL o żywotności sięgającej 4000 godzin). Co najważniejsze, aby uzyskać obraz o przekątnej wynoszącej 60 cali wystarczy umieścić projektor w odległości zaledwie około 60 centymetrów od ekranu (lub ściany).

PowerLite 410W - "krótkodystansowy" projektor Epsona

Epson PowerLite 410W

Nowość umożliwia podłączenie do sieci (dzięki temu można zdalnie monitorować pracę urządzenia) i dysponuje wbudowanym 10-watowym głośnikiem, obiektywem z 1,35-krotnym zoomem optycznym, pionową korekcją keystone'a (+/-15 stopni) oraz ośmioma trybami koloru pozwalającymi wyświetlić obraz na powierzchniach o różnych kolorach.

Projektor Epson PowerLite 410W został wyceniony na 1299 USD. Do sprzedaży powinien trafić pod koniec kwietnia.