PowerPC G4 z GeForce3 już wkrótce

Właściciele komputerów PC mogą już cieszyć się możliwościami, jakie daje GeForce3, a makowcy znowu muszą uzbroić się w cierpliwość.

Według informacji opublikowanych na stronie Nvnews.net po raz pierwszy najnowszy chip graficzny Nvidii GeForce3 zaprezentowany został na konferencji Macworld Expo w Tokio, a Steve Jobs zapowiedział wtedy, że układ ten jeszcze w marcu bieżącego roku, pojawi się w komputerach Macintosh. Od tego czasu firma Apple przyjmowała zamówienia na komputery PowerMac wyposażone w procesor G4 i wspomniany chip, ale do tej pory jeszcze żaden klient nie otrzymał wymarzonego sprzętu. Mimo to firma Apple zapowiedziała sprzedaż kart graficznych bazujących na GeForce3 w formie pakietu 'Video Card Kit', który ma być dostępny pod koniec maja w cenie 499 USD.

Z ostatnich informacji zamieszczonych na stronie firmowej Nvidii wynika jednak, że pierwszymi użytkownikami nowych chipów graficznych nie będą użytkownicy Macintoshy lecz posiadacze komputerów PC (producent kart graficznych dla pecetów firma VisionTek jako jedna z pierwszych rozpoczęła sprzedaż nowego produktu). Na tle tych wszystkich informacji w tej chwili jedno jest pewne: jeżeli użytkownicy PCs mają już GeForce3, to posiadacze Maców z pewnością powinni je dostać w najbliższym czasie.

www.nvnews.net


Zobacz również