PowerShot E1 - "zaprojektowany przez kobiety dla kobiet"

Canon postanowił wprowadzić do swojej oferty cyfrowy aparat fotograficzny przeznaczony dla piękniejszej części społeczeństwa. Nadał mu oznaczenie PowerShot E1 i wyposażył między innymi w 10-megapikselową matrycę CCD.

PowerShot E1 to nieskomplikowany aparat dla początkujących amatorek fotografowania, który - jak czytamy w informacji prasowej - "został zaprojektowany przez kobiety dla kobiet i wnosi do serii PowerShot całkowicie nową, damską stylistykę". Dostępny on jest w trzech różnych kolorach (białym, jasnoniebieskim oraz, oczywiście, różowym) i cechuje się obudową o mocno zaokrąglonych kształtach.

PowerShot E1

PowerShot E1

Urządzenie korzysta z 10-megapikselowej matrycy CCD oraz procesora obrazu DIGIC III. Wyposażone zostało w obiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym oraz 2,5-calowy wyświetlacz LCD. Sprzęt potrafi nagrywać filmy VGA i oferuje technologię wykrywania ruchu (Motion Detection Technology), która poprzez inteligentne sterowanie poziomem czułości ISO (gdy obiekt się porusza zostaje ona podbita, natomiast w przypadku obiektu stacjonarnego następuje jej obniżenie) poprawia - jak przekonuje producent - "klarowność zdjęć". Pozwala ponadto na skorzystanie z technologii detekcji twarzy (Face Detection Technology) i funkcji redukcji czerwonych oczu oraz zapobiega - dzięki systemowi optycznej stabilizacji obrazu - wykonywaniu rozmazanych zdjęć. Warto też wspomnieć o trybie łatwego fotografowania Easy Mode, który automatycznie wykonuje wszystkie nastawy oraz o wizjerze optycznym.

PowerShot E1

PowerShot E1

Urządzenie zostało wycenione na 200 USD - do sprzedaży powinno trafić w połowie przyszłego miesiąca. Jego dokładną specyfikację można znaleźć na witrynie producenta.


Zobacz również