PowerWalker VFD 800 APFC

PowerWalker VFD 800 APFC to urządzenie łączące zalety listwy zasilającej i zasilacza awaryjnego. Wyposażony jest w jeden akumulator o pojemności 7 Ah i sześć gniazd zasilających. Cztery gniazda zabezpieczone są zasilaniem z baterii i to właśnie do nich trzeba podłączyć urządzenia, które mają być chronione przed przerwami w dostawie prądu. Pozostałe dwa gniazda mogą służyć do zasilania np. drukarki laserowej czy innych urządzeń, które są mniej istotne dla pracy komputera. Co istotne wszystkie podłączone do zasilacza urządzenia są chronione przed skokami napięcia czy wyładowaniami elektrycznymi.

Zasilacz ma wystarczającą moc (800 VA / 420 W) do ochrony komputera z monitorem. Przy 50 % obciążeniu (210 W) akumulator wystarcza na około 5 minut pracy, przy 100 % obciążeniu na około minutę. Na pochwałę zasługuje szybki czas ładowania akumulatora, cztery godziny wystarczą, aby naładować go do poziomu 90 %. Dodatkową zaletą jest możliwość jego łatwej wymiany, bez konieczności angażowania serwisu producenta.

PowerWalker VFD 800 APFC wykonany jest w topologii offline i bez problemów współpracuje z zasilaczami komputerowymi wyposażonymi w aktywny układ PFC. Producent dedykuje go dla graczy, ale według nas świetnie sprawdzi się też do ochrony komputerów biurowych. Zasilacz jest bardzo cichy, co jest istotne dla osób często pracujących w nocy. Wyposażony jest też w funkcję zimnego startu. Dodatkową zaletą są poręcznie wymiary (92,5 x 170 x 335 mm), które sprawiają, że bez problemów zmieści się nawet pod małym biurkiem.