"Powered by Mozilla" - już wkrótce w twoim ulubionym komunikatorze?

Mozilla pracuje nad wytycznymi określającymi, na jakich zasadach firmy i deweloperzy mieliby wykorzystywać logo "Powered by Mozilla". Mogłoby się ono pojawiać wszędzie tam, gdzie w aplikacjach zostałyby wykorzystane kody źródłowe, nad którymi opiekę sprawuje Mozilla.

Program udostępniania logo "Powered by Mozilla" ma kilka celów. Dzięki niemu użytkownicy zaznajomiliby się z marką "Mozilla" i zrozumieliby, że oprogramowanie fundacji może mieć najróżniejsze zastosowania. Niewykluczone, że dzięki tej akcji część z nich stałaby się w przyszłości aktywnymi uczestnikami ruchu Open Source.

Aby wykorzystać logo "Powered by Mozilla", konieczne jest użycie kodu źródłowego, który należy do oficjalnego, aktywnego projektu rozwijanego pod egidą Mozilli albo też kodu, który został lub zostanie włączony do oficjalnego projektu Mozilli.

W ramach projektu "Powered by Mozilla" udostępniane są źródła Gecko (silnika renderującego Mozilli Firefox) i XULRunnera - jeśli więc aplikacja je wykorzystuje, jest wysoce pożądane, by pojawiło się w niej wspomniane logo.

Dodatkowe informacje: "Powered by Mozilla FAQ" (w języku angielskim)


Zobacz również