Powiadomienia Google mniej irytujące

Nadchodząca opcja skończy z irytującymi, wyskakującymi oknami powiadomień.

Google jest firmą, która ma kontrolę nad internetem, jak żadna inna. Wyszukiwarka w połączeniu z przeglądarką Google Chrome to świetne połączenie, ale nie pozbawione wad. Przykładowo powiadomienia bywają bardzo irytujące. Dzieję się to szczególnie, gdy użytkownik posiada aktywne pokazywanie powiadomień z kilku witryn lub dużego portali informacyjnego, który zasypuje informacjami swoich użytkowników.

Powiadomienia Google mniej irytujące

Użytkownicy portalu XDA Developers dotarli do informacji, które wskazują, że Google zdaje sobie z tego sprawę i planuje zmiany. Wiele witryn, a w szczególności w wersjach mobilnych nachalnie zachęca użytkowników do zezwolenia na wysyłanie powiadomień. Już niedługo opcja ta może stać się dużo mniej inwazyjna.

Powiadomienia Google mniej irytujące

Źródło: xda developers

Problem ten dotyczy również wersji komputerowej przeglądarki Chrome, ale w tym przypadku nie jest to tak irytujące. Na komputerach powiadomienie o wysyłaniu powiadomień jest małe i zajmuje niewielki wycinek ekranu.

Powiadomienia Google mniej irytujące

Źródło: techadvisor

XDA Developers zauważyło, że w najnowszej wersji Chromium - przeglądarce internetowej od Google z otwartym kodem źródłowym pojawiły się nowe opcje flagi, które pozwalają na cichsze prośby o zezwolenie na wysyłanie uprawnień.

Funkcja znajduje się obecnie w fazie rozwoju i na chwilę obecną nie działa. W przyszłości powinna pojawić się możliwość ustawienia, aby przeglądarka Chrome automatycznie blokowała możliwość wysyłania powiadomień do użytkownika bez informowania go o tym. Pojawi się również mniejszy infobar, w którym wyskoczy prośba o zezwolenie na wysyłanie powiadomień.