Powiększona seria cyfrówek Optio

W ofercie firmy Pentax pojawił się nowy, kompaktowy aparat cyfrowy z serii Optio. Model Optio60 dysponuje 6-megapikselową matrycą CCD i doskonale nadaje się dla początkujących entuzjastów fotografii cyfrowej.

Aparat cyfrowy Pentax Optio60

Aparat cyfrowy Pentax Optio60

Intuicyjną obsługę Optio60 zawdzięcza trybowi Simple mode, który automatycznie dobiera ekspozycję oraz ostrość dla fotografowanej sceny. Możemy również skorzystać z trybu Dial mode, czyli kilku zdefiniowanych programów (Night Scene, Landscape, Portrait, Sport) a także Movie mode - rejestracji wideo z dźwiękiem o wielkości ograniczonej pojemnością nośnika pamięci. Oczywiście aparat posiada również manualną regulację ekspozycji, a także możliwość ustawiania priorytetu apertury i migawki dla bardziej zaawansowanych użytkowników. W urządzeniu zamontowano obiektyw 36 - 108 mm z 3-krotnym zoomem optycznym i 4-krotnym cyfrowym. Fotografowany obiekt może być oddalony od obiektywu o minimum 5 cm (tryb makro).

Optio60 posiada 12 MB wewnętrznej pamięci, a dodatkowo korzysta z nośników flash SD oraz MMC. Czułość możemy regulować w zakresie od 64 do 200 ISO. Wbudowana lampa błyskowa zapewnia tryb redukcji efektu czerwonych oczu. Wykonane zdjęcia oglądamy na wyświetlaczu TFT LCD o przekątnej 2 cali. Komunikacja z komputerem odbywa się poprzez port USB. Aparat o wymiarach 91 x 61 x 28 mm waży 130 gramów i jest zasilany dwoma bateriami AA. Optio60 trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu, a jego cenę ustalono na 200 USD.

Więcej informacji: Pentax


Zobacz również