Powieść napisana... komórką

Włoski pisarz Robert Bernocco zakończył właśnie pracę nad swoją najnowszą, 384-stronicową powieścią fantastyczno-naukową, zatytułowaną "Compagni di Viaggo" ("Towarzysze podróży"). Najciekawsze jest to, że cały tekst książki został spisany za pomocą klawiatury telefonu komórkowego - Bernocco napisał swoją powieść korzystając z Nokii i słownika T9.

Robert Bernocco, na co dzień pracujący jako specjalista ds. IT, tłumaczy, że powieść napisał podczas wakacyjnych podróży - tylko wtedy był w stanie wygospodarować odpowiednio dużo czasu. "Robert pomysł na książkę nosił w głowie już od dawna - jedynym problemem było znalezienie odpowiedniego momentu na spisanie jej" - tłumaczy Gail Jordan z serwisu Lulu.com, który zajmie się wydaniem powieści.

Autor spisał całą książkę dokładnie tak samo, jak pisze się SMS-y - przy czym zastrzega, że jest ona napisana klasycznym, poprawnym włoskim, a nie żargonem, jakim posługują się dziś maniacy krótkich wiadomości tekstowych. Dla wygody twórcy, cała powieść została podzielona na niewielkie akapity - tekst przechowywano w pamięci telefonu. Dopiero po zakończeniu powieści pliki zostały przeniesione do komputera PC (edytor tekstu posłużył do korekty i edycji).

"Przez kilka lat starałem się o znalezienie czasu i wydawcy. A teraz wystarczył mi telefon i serwis Lulu.com" - mówi zadowolony Bernocco.

Przypomnimy:http://Lulu.com to serwis internetowy, który pozwala autorom najróżniejszych materiałów - m.in. muzyki, filmów, zdjęć itp. - w łatwy sposób publikować online i dystrybuować ich dzieła. Powstał on w 2000 r. - jego twórcą jest Robert "Bob" Young, współzałożyciel i były prezes korporacji Red Hat. Do tej pory za pośrednictwem serwisu opublikowano łącznie ponad 320 tys. różnych dzieł. Książka Roberta Bernocco jest obecnie na 19720. miejscu pod względem sprzedaży - można ją kupić za 17,38 USD.