Powieść w odcinkach opublikowana na Twitterze

Jeden wpis na Twitterze ma ograniczenie do 140 znaków (pomijam różne sztuczki, które mogą wydłużyć ten limit). Nie przeszkadzało to jednak autorowi "Atlasu Chmur", Davidowi Mitchellowi w opublikowaniu opowiadania.

Co prawda istnieje wiele ciekawszych sposobów na opublikowanie swojego tekstu w sieci, ale człowiek ma to do siebie, że zawsze próbuje różnych dziwnych rzeczy. Wspomniany autor publikował opowiadanie "The Right Sort" przez siedem dni, puszczając pierwszy tweet 14 lipca, a ostatni - 20-go. W sumie na całe opowiadanie zeszło mu 170 "ćwierknięć", a kto jest zainteresowany, może zobaczyć ja pod twitterowym adresem @david_mitchell. Jest to psychologiczny horror, w którym młody chłopiec ma narkotyczny "odlot" po zażyciu Valium. Jak powiedział Mitchell, "chłopak zaczyna myśleć i czuć tweetami".

Publikacja powieści na Twitterze jest akcją marketingową, mającą za zadanie promocję nowej książki autora, "The Bone Clocks", która ukaże się 2 września. Nie jest to pierwszy zabieg tego typu. W 2012 roku Jennifer Egan opublikowała w ten sam sposób opowiadanie liczące sobie 8, 5 tysiąca znaków, a potężne wydawnictwo Penguin ogłosiło w tym roku Twitter Fiction Festival, który miał za zadanie zbadać możliwości Twittera jako nośnika słowa pisanego. No cóż, trudno podejrzewać, aby taki sposób publikacji tekstów się przyjął, choć z drugiej strony - żyjemy w czasach, w których wszystko jest możliwe.