Powieść w świecie Borderlands

Borderlands to znana wielu graczom produkcja ze stajni Gearbox, słynąca głównie ze swojej ogromnej ilości broni oraz możliwości przejścia kampanii w 4 osoby. Podczas gdy sama historia gry do najgorszych nie należy, to przedstawiony w niej świat był naprawdę oryginalny. Znalazł się ktoś komu to uniwersum spodobało się tak bardzo, że postanowił napisać osadzoną w nim powieść.

Napisaniem książki zajął się niejaki John Shirley, który jest również odpowiedzialny za Bioshock: Rapture. Powieść do sklepów trafia już dziś (oczywiście wyłącznie w Stanach) i nazywa się Borderlands: The Fallen.

Pierwsze zdania z książki już sugerują że jedną z ważniejszych postaci będzie Roland, jeden z czwórki głównych bohaterów gry, jednak gwiazdą opowieści zdaje się być niejaki McNee, który jest oryginalną postacią.

Moim zdaniem książka jest całkiem nieźle napisana i być może będzie warta sprowadzenia jeśli nie pojawi się u nas na rynku. Jeśli chcecie sami się o tym przekonać to zapraszam do 36 stronnicowego fragmentu zamieszczonego w sieci, oczywiście w języku angielskim.