Powieść wirtualna

Krystyna Kofta postanowiła napisać książkę we współpracy z internautami.

Popularna autorka - Krystyna Kofta - będzie pisała najnowszą powieść we współpracy z internautami. Od 18 października na stronie www.empiktv.com/ksiazki/kofta, co tydzień, będzie się ukazywał nowy odcinek "Krótkiej historii Iwony Tramp".

Każdy internauta będzie mógł zaproponować własną wersję dalszego ciągu powieści, która ma obecnie tylko dwa rozdziały.Dalszy ciąg może dopisać każdy. Autorka wybierze najciekawsze sugestie czytelników. Najaktywniejsi współtwórcy zostaną nawet nagrodzeni. Swoje pomysły internauci mogą prezentować bezpośrednio w e-mailach do pisarki albo w recenzji każdego odcinka na witrynie WWW. Można również przedyskutować swoje propozycje z pisarką i innymi czytelnikami na specjalnym forum i podczas internetowych czatów.

W ostatnim czasie obserwuje się modę na pisanie elektronicznych książek. Dotąd jednak żaden z poważnych pisarzy nie zaprosił do współpracy czytelników. Przedstawiciele EMPiK-u uważają, że "skoro kultura zyskała tak intrygujące narzędzie, jakim jest Internet, grzechem byłoby go nie wykorzystać i nie zaprosić internautów do udziału w tak kreatywnej zabawie literackiej".


Zobacz również