Powinieneś kochać iPhone'a!

iPhone - dla jednych fantastyczny smartfon z mnóstwem aplikacji, dla innych bezużyteczna zabawka dla bogatych dzieciaków. W toczącej się wojnie na temat tego urządzenia zapominamy o najważniejszym - przecież iPhone zapoczątkował rewolucję!


Czy iPhone zmienił świat na lepsze? Możliwe, choć to kwestia dyskusyjna. Nie można jednak zapominać, że iPhone wprowadził mnóstwo innowacji, które na stale zadomowiły się w technologicznym świecie i były początkiem niemałej rewolucji. Masz wątpliwości? Oto kilka przykładów, które pozwolą je rozwiać.

Powinieneś kochać iPhone'a!

App Store zrewolucjonizował komórkowe aplikacje

App Store

Dlaczego zaczynamy od App Store? Bo to bezapelacyjnie największy hit związany z iPhonem. Steve Jobs magicznym sposobem sprawił, że oprogramowanie znów stało się "fajne". Wcześniej użytkownicy reagowali szybkim przyciśnięciem "wstecz" na obecność napisów "shareware", "adware" i podobnych. Dzięki App Store dogorywające sposoby dystrybucji aplikacji znów wróciły do łask.

Zobacz również:

  • iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [05.08.2021]
  • iPhone z iOS 15 pozbędzie się przebłysków na zdjęciach!
  • Apple obniża ceny w App Store! Gry i aplikacje na iPhone'a tańsze

Swoje wersje sklepów ma już każda ze smartfonowych platform. Android Market, Ovi Store, BlackBerry App World to tylko początek. Trend ten trafia do przeglądarek (Mozilla, Chrome), a nawet klasycznych systemów operacyjnych. Apple otwiera sklep dla systemu Mac OS X. Windows prawdopodobnie wprowadzi swój wraz z Windows 8.

Pojemnościowy ekran dotykowy

Śródtytuł ten mógłby też brzmieć - "ekran dotykowy, który naprawdę działa". Łatwo zapomnieć, że to właśnie iPhone spopularyzował ekrany pojemnościowe. Dzięki nim, by korzystać z urządzenia, użytkownik nie musiał męczyć palców wciskając wyświetlacz (często i tak nieskutecznie) lub korzystać z rysika, który albo był ukryty w obudowie i gubił się po pół roku albo trzeba go było trzymać osobno i ginął od razu.

Ekrany rezystancyjny co prawda jest bardziej precyzyjny (przy wykorzystaniu rysika), ale to jedna z nielicznych jego zalet. Siła nacisku jakiej wymaga sprawia, że jest po prostu niewygodny. Po urządzeniach typu PDA zaczęli z niego korzystać producenci smartfonów i.. szybko tracili klientów pragnących mieć "taki ekran jak w iPhonie". Obecnie we wszystkich droższych modelach różnych marek stosuje się ekrany pojemnościowe. Te rezystancyjne trafiają tylko do urządzeń "budżetowych". Chwała za to!