Powolny koniec 17-calowych LCD?

Jak donosi serwis DigiTimes, niektóre firmy produkujące panele LCD postanowiły zmniejszyć już w sierpniu - ze względu na nieopłacalność - produkcję najbardziej popularnych wśród klientów urządzeń o przekątnej ekranu wynoszącej 17 cali.

Producenci paneli LCD, tacy jak HannStar Display, Quanta Display, Chi Mei Optoelectronics (CMO) i Beijing BOE Optoelectronics Technology (BOE OT), planują zredukować ilość produkowanych 17-calowych monitorów, w zamian skupiając się na urządzeniach wyposażonych w ekrany panoramiczne i 19-calowe. Swoją decyzję tłumaczą spadkiem cen poniżej kosztów produkcji. Jak podaje firma WitsView Technology, tak zwana średnia cena sprzedaży ASP (average selling price) "siedemnastek" LCD wyniosła w drugiej połowie czerwca zaledwie 104 USD.

Firma DisplaySearch przewiduje, że pomimo ograniczenia produkcji 17-calowych monitorów LCD i stopniowego wypierania ich przez modele większe i panoramiczne, procentowy udział "siedemnastek" w globalnej sprzedaży wyniesie w tym roku 53%.