Powolny koniec plazm Panasonika

Według agencji Reuters Panasonic niestety nie wytrzymuje konkurencji azjatyckich firm - Samsunga i LG. Z tego powodu podjął decyzję o zmniejszeniu produkcji plazm oraz zwolnieniu kilku tysięcy pracowników.

Panasonic postanowił wstrzymać produkcję plazm w znajdującej się w prefekturze Hyogo fabryce Amagasaki No. 3 - podała agencja Reuters.

Amagasaki No. 3 to największa tego typu fabryka na świecie. Z jej taśm produkcyjnych co miesiąc zjeżdża 330 000 plazmowych ekranów o przekątnej wynoszącej od 42 cali do 150 cali.

Zobacz również:

  • RTV Euro AGD: kup telewizor i otrzymaj słuchawki warte 900 zł
  • AstraZeneca zarobiła na konkurencyjnej Modernie. Jak to możliwe?

Panasonic rozważa także sprzedaż zajmującej się produkcją ciekłokrystalicznych wyświetlaczy fabryki w znajdującej się niedaleko Tokyo prefekturze Chiba.

W związku z podjętymi działaniami pracę stracić ma kilka tysięcy osób.

Niestety nie jest to dobra informacja dla zwolenników technologii plazmowej, do których się zaliczam. Telewizory plazmowe w ostatnich latach zostały niestety zepchnięte do narożnika przez telewizory ciekłokrystaliczne. Obecnie na półkach naszych sklepów znaleźć można plazmy zaledwie trzech producentów - Samsunga, LG i Panasonika. Jeżeli dalej tak pójdzie, wkrótce może ich zostać zaledwie dwóch...

Aktualizacja: 21 października 2011 11:41

Dzisiaj do naszej redakcji wpłynęło oficjalne stanowisko firmy Panasonic w sprawie doniesień agencji Reuters:

Panasonic, jak każdy producent elektroniki, stale monitoruje efektywność procesów produkcji, aby umacniać swoją pozycję lidera na rynku telewizorów plazmowych i LCD. Informacje zawarte we wspomnianym artykule nie pochodzą od Panasonic i firma ich nie potwierdza.Krzysztof Lech