Powracających nauczę

Mówisz i rozumiesz to efektywne narzędzie przypominające nabytą kiedyś znajomość języka, który tkwi gdzieś w zakamarkach pamięci.

Mówisz i rozumiesz to cała seria (obecnie 6 wydań) multimedialnych kursów dla osób początkujących oraz tych, które chciałyby szybko przypomnieć sobie podstawy danego języka. Program uczy 1500 najważniejszych słów i zwrotów oraz krok po kroku objaśnia podstawy i tłumaczy najważniejsze zagadnienia gramatyczne. Jak podkreślają autorzy, nauka odbywa się na poziomie A1 i A2, według klasyfikacji Rady Europy.

Przykładowo w wersji angielskiej zawarto 750 ćwiczeń w 30 różnych typach, rozmówki, gramatykę z ćwiczeniami, nagrania wyłącznie osób anglojęzycznych, naukę słówek i zwrotów, wymowy i rozumienia ze słuchu, a także słownik zawierający ok. 5 tysięcy haseł.

Jeśli chodzi o strukturę, program zawiera lekcje wstępne, materiał zaprezentowany w podziale na staranie dobre do potrzeb początkującego grupy tematyczne (np. podróże, zakupy, jedzenie, człowiek, dom i rodzina, media i komunikacja itd.), które z kolei zawierają dialogi, prezentacje, słówka, zdania, krzyżówki, rozumienie ze słuchu i podsumowanie. Użytkownik może też nagrywać własne wypowiedzi. Osobno podano wyjaśnienie podstaw gramatyki języka, a z poziomu rozmaitych sekcji dostępny jest też słownik (tłumaczenia 5 tysięcy haseł, ale bez nagrań). Rezultaty ćwiczeń są gromadzone w sekcji wyników cych uzyskany postęp. Z poziomu programu mamy też dostęp do serwisów internetowych związanych z produktami Edgard Multimedia, natomiast pomoc jest dostępna w formie specjalnego modułu z objaśnieniami, jak korzystać z Mówisz i rozumiesz. Nabywca aplikacji otrzymuje też podręcznik. Program jest przeznaczony dla wielu użytkowników, z których każdy ma oddzielne konto i własne tempo nauki.

Minimalne wymagania obejmują Windows 95/XP, 70 MB miejsca na dysku, rozdzielczość ekranu 1024x768.

Wersje językowe: angielska, niemiecka, włoska, hiszpańska, francuska, rosyjska.