Powrót Polaroida

Polaroid wraz z firmą Olympus wprowadzają na rynek cyfrowy aparat fotograficzny C-211 ZOOM, wyposażony w miniaturową drukarkę do zdjęć.

Polaroid, twórca aparatów fotograficznych "samowywołujących" zdjęcia, wspólnie z japońską firmą Olympus ogłosił premierę nowego cyfrowego aparatu fotograficznego C-211 ZOOM, zaopatrzonego w opcję natychmiastowego wydruku "odbitek". Urządzenie ma trafić do sklepów jesienią bieżącego roku, w cenie 800 dolarów, i umożliwić firmie Polaroid powrót na rynek urządzeń fotograficznych po latach utraty dominującej pozycji w tej branży. Model C-211 oferuje możliwość wykonywania zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 1600 x 1200 punktów, zapisywanych na karcie typu SmartMedia w formatach .tiff i .jpeg. Urządzenie pozwala także nagrywać krótkie sekwencje filmowe w formacie Quick Time Movie.

Aparat zaopatrzony jest w trzykrotny zoom optyczny i dwukrotny cyfrowy oraz dwucalowy wyświetlacz LCD, umożliwiający podgląd i odtwarzanie zapisanych danych. Standardowo dołączona do kompletu karta pamięci SmartMedia ma pojemność 8 MB. Aparat wyposażono też w port USB, pozwalający na szybkie połączenie zarówno z pecetami jak i Macami. Najciekawszą jednak funkcją modelu C-211 jest możliwość drukowania zdjęć na specjalnym papierze Polaroida za pomocą wbudowanego miniaturowego mechanizmu drukującego.

Więcej informacji: www.polaroid.com


Zobacz również