Powrót Zajączka

Zajączek to darmowy program przeznaczony dla ludzi zajmujących się tworzeniem stron WWW - webmasterów, grafików i programistów.

Zajączek to jeden z najbardziej rozbudowanych, polskojęzycznych edytorów HTML działający w dwóch trybach - edycji kodu źródłowego (HTML, JS, PHP3, ASP, VB, SQL) i edycji stron metodą WYSIWYG. Narzędzie może być używane zarówno przez zaawansowanych webmasterów, jak i początkujących twórców stron internetowych oferując zestaw kreatorów, kursy i pomoc kontekstową. Najnowsza wersja Zajączka zawiera m.in. wszystkie narzędzia do edycji kodu źródłowego znane z innych edytorów tego typu, specyfikacje używanych dziś języków (ASP, HTML, WML, PHP, SQL, SSI), pełne kolorowanie kodu HTML, JS, VBS, PHP, CSS oraz SQL, narzędzia do zaawansowanej edycji tekstu (pełna konwersja polskich znaków), samoaktualizujące się szablony, edytor animowanych obrazów GIF oraz wbudowaną przeglądarkę HTML z możliwością dynamicznego podglądu.

Autorem Zajączka jest Piotr Karwatka, twórca wielu znanych programów 'freeware' jak np. AMIGO Text, AMTP 2, CyTaT, Encyklopedia Zjawisk Paranormalnych czy JS Builder. Po konsultacjach z autorem komercyjnego Pajączka Rafałem Płatkiem, który zauważył że Zajączek oferuje zbyt podobne narzędzia, obaj panowie doszli do porozumienia, zmienili sporne funkcje, przetestowali jeszcze raz Zajączka i postanowili upublicznić edytor. Program można dowolnie rozprowadzać, zamieszczać na ftp, stronach www i płytach CD, a autor prosi jedynie o poinformowanie go o zamieszczeniu edytora. Aplikacja powstawała rok w ciągłej konsultacji z kilkudziesięcioma zawodowymi webmasterami i przez ten czas została maksymalnie dopasowana do potrzeb osób tworzących małe jak i bardzo duże serwisy www. Zajączka można pobrać z witryny magazynu NoName.

http://www.noname.zum.pl/piotr