Powrót do szkoły


ASUS Eee PC 1000H

Król opłacalności

Powrót do szkoły

ASUS Eee PC 1000H

Eee PC 1000H to weteran w naszym labie. W zbiorczym teście netbooków, który opublikowaliśmy w wydaniu 2/2009, zgarnął wszystkie cztery wyróżnienia. Mimo upływu wielu miesięcy i pojawienia się na rynku mnóstwa nowych modeli wciąż jest godny polecenia. Z niską ceną bez trudu uzyskał tytuł najlepszego w kategorii opłacalności. Wyposażony jest m.in. w Bluetooth i obsługuje Wi-Fi n.

Powrót do szkoły

Werdykt PCW

Jego znak rozpoznawczy to 10-calowy ekran i wygodna klawiatura, niewiele mniejsza od standardowej z laptopów.Eee PC 1000H wykorzystuje intelowski procesor Atom wraz z chipsetem 950, jak również klasyczny twardy dysk o pojemności 160 GB. Nie jest lekki jak piórko, lecz za pokaźne gabaryty odpowiada dość duży akumulator, o pojemności 6600 mAh.

Niezły na baterii

Powrót do szkoły

Najlepsze netbooki

Nasze testy wykazały, że duży netbook ASUSA może działać na akumulatorze średnio aż 6,5 godziny. Z takim wynikiem przestaje być zabawką, zamieniając się w pełnoprawne, mobilne narzędzie pracy. Co prawda, pod względem wydajności Eee PC 1000H minimalnie ustępuje części konkurentów, ale w praktyce, poza benchmarkami różnice są niezauważalne.

Warto natomiast zwrócić uwagę na rewelacyjny wyświetlacz o najwyższym kontraście (aż 501:1) i wysokiej jasności, wynoszącej prawie 200 cd/m2. Uwagę przyciąga również wyjątkowo bogaty pakiet aplikacji instalowanych w komputerze wraz z Windows XP. Wyposażenie w złącza jest zdecydowanie wystarczające. Trzy porty USB 2.0 pozwolą podłączyć kilka urządzeń peryferyjnych, a wyjście VGA umożliwi wyprowadzenie sygnału wideo na dodatkowy monitor lub ekran telewizora. Komputer ma też wbudowany czytnik kart SD/MMC oraz sprawnie działającą kamerę internetową.