Powrót do szkoły w wielkim stylu

Zapomnij o długopisach, ołówkach, zeszytach. Współczesny uczeń powinien mieć elektroniczny notatnik, telefon komórkowy z pełnym dostępem do Internetu, dobry laptop (godziny w bibliotece są takie długie), przenośny odtwarzacz multimedialny najlepiej z konsolą do grania i parę innych urządzeń, które jeśli nie pomogą w zdobywaniu wiedzy, to na pewno nie zaszkodzą. Przeczytaj o inteligentnym globusie, specjalnym multimedialnym plecaku z głośnikami, przydatnych pomocach naukowych i programach edukacyjnych.

Powrót do szkoły w wielkim stylu
Koniec wakacji oznacza dla większości młodych ludzi powrót do normalnego funkcjonowania, czyli szkoła, lekcje, komputer (nie zawsze w tej kolejności) i nic dziwnego, że humory niezbyt im dopisują. Zamiast się denerwować na nieuchronność losu, warto sobie nieco osłodzić życie i rozpocząć na dobre edukację XXI wieku.

Interaktywny globus

Powrót do szkoły w wielkim stylu
Wkuwanie nazw państw, stolic, rzek, mórz i archipelagów nie musi być nudne. Dzięki uczącemu globusowi SmartGlobe 3D Interactive Globe możesz z łatwością połączyć zabawę i naukę. Kula ziemska znajduje się na podstawce zawierającej specjalny panel. Użytkownik ma do dyspozycji elektroniczny długopis, którym wskazuje np. stolicę państw, porównuje odległości itp. Wskaźnik zawiera wbudowany głośniczek a w podstawce globusa znajduje się wyjście słuchawkowe do podłączenia dodatkowego głośnika. Dzięki wielu trybom pracy i stopniom trudności mogą z niego korzystać zarówno 5-latkowie, jak i licealiści. Istotną zaletą tego urządzenia jest możliwość aktualizacji danych z Internetu za pomocą interfejsu USB. Razem z urządzeniem użytkownik otrzymuje możliwość aktualizacji informacji przez okres jednego roku. Cena wynosi 129,95 USD. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Hodowla mrówek na biologię

W USA dużą popularnością cieszą się szklane hodowle mrówek, których obserwacja dostarcza wielu wrażeń i emocji uczniom. Czy to w szkole, czy w domu warto zobaczyć jak wygląda przekrój mrowiska. Dodatkową atrakcją jest oczywiście karmienie tych owadów. Teraz jednak za prawie 30 USD można kupić zupełnie nową wersję szklanej hodowli - urządzenie o nazwie AntWorks Illuminated Combo. Jest to niewielki pojemnik z przezroczystego szkła wygiętego w wielką soczewkę, która ułatwia obserwację wszystkiego co się dzieje w środku. Wypełniacz stanowi specjalny żel koloru niebieskiego zawierający składniki pokarmowe dla naszych podopiecznych. Są w nim wydrążone tunele dla mrówek, więc wszystko jest gotowe dla mieszkańców. Największą atrakcją są jednak diody podświetlające całość i efekt rozproszenia światła. Za pomocą takich pomocy naukowych nie tylko 9-latkowie będą pilnie uczyli się przyrody, ale i rodzice przypomną sobie kilka faktów. Do zestawu dołączono książeczkę o mrówkach, jednak zwierzęta trzeba dostarczyć samemu. Wymiary urządzenia to 16,25 x 15 x 3,2 cm. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Plecak dla rozrywkowego chłopca lub dziewczynki

Powrót do szkoły w wielkim stylu
A teraz coś dla miłośników muzyki lub osób, które długo rozmawiają przez telefon. Skullcandy LINK to plecak z wbudowanymi głośnikami, do którego bez problemu można podłączyć przenośny odtwarzacz audio lub telefon komórkowy. Plecak zasilany jest czterema bateriami AA. Można do niego podłączyć jednocześnie odtwarzacz muzyczny i "komórkę". Jeśli podczas słuchania muzyki do użytkownika ktoś zadzwoni, poziom głośności zostanie automatycznie obniżony, tak, by można było swobodnie prowadzić rozmowę (przycisk służący do odbierania połączenia znajduje się na szelce plecaka). Skullcandy LINK ma dodatkowo oddzielną kieszeń na komputer przenośny (zmieści się w niej notebook o maksymalnej wielkości ekranu 17") oraz opcjonalny zasobnik na wodę (który przyda się rowerzystom). Plecak dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, a jego cena wynosi 169,95 USD. Więcej informacji znajdziesz tutaj