Powrót króla... hakerów

Dziś, 21 stycznia 2003 r., kończy się okres zwolnienia warunkowego Kevina Mitnicka, najbardziej znanego hakera świata. Od teraz Mitnick znów będzie mógł korzystać z komputera i Internetu.

39-letni dziś Kevin Mitnick spędził w więzieniu cztery lata, 11 miesięcy i trzy dni - miejsce przymusowego odosobnienia opuścił na początku 2000 r. Przez trzy kolejne lata obowiązywały go zasady zwolnienia warunkowego, co oznaczało, że nie mógł w tym czasie zbliżać się do komputera oraz korzystać z Internetu. "Nie mogę się doczekać 21 stycznia - szczególnie z uwagi na możliwość korzystania z poczty elektronicznej" mówił niedawno w wywiadzie dla CNN Mitnick. "Moi przyjaciele i rodzina są już zmęczeni ciągłym odbieraniem i drukowaniem przeznaczonych dla mnie e-maili".

Powrót Mitnicka do cyfrowego świata będzie na żywo transmitowany przez amerykańską stację TechTV. W programie wezmą udział m.in. Shawn Fanning, założyciel legendarnego Napstera oraz Steve Wozniak, współtwórca Apple.

Kevin Mitnick zapowiedział już, że po odzyskaniu pełni wolności zamierza podjąć pracę w firmie, zajmującej się... opracowywaniem i testowaniem zabezpieczeń systemów informatycznych.

"Król hakerów" został skazany na karę pozbawienia wolności m.in. za włamania do systemów informatycznych kilku amerykańskich firm (m.in. Sun Microsystems).