Powrót laptopów Vaio. Produkcją nie zajmuje się już Sony

Sony zrezygnowało z produkcji laptopów z linii Vaio, ale nie oznacza to końca tych urządzeń. Cały oddział producenta odpowiedzialny za komputery przenośne i prawa do nazwy Vaio przejęłą w marcu zewnętrzna firma Japan Industrial Partners. Teraz zaprezentowane zostały dwa pierwsze modele notebooków, które powstały już bez udziału pierwotnych twórców tych urządzeń.

Nowe laptopy Vaio Pro i Vaio Fit zostały właśnie zaprezentowane w Japonii. Wygląd komputerów wskazuje na to, że nowy właściciel marki nie chce zachować tylko nazwy, ale też charakterystyczne cechy wyglądu urządzeń z tej rodziny produkowanych do tej pory przez Sony. Komputery pod względem wykonania przypominają do złudzenia sprzęty noszące te same nazwy wydane w zeszłym roku

Pierwszy z nowych laptopów, czyli Vaio Pro, ma obudowę wykonaną z carbonu i jest klasycznym notebookiem. Producent wyposażył urządzenie w procesor Intel Haswell czwartej generacji. Dostępne będą przynajmniej dwa warianty urządzenia różniące się przekątną dotykowego ekranu: 11,6 lub 13,3 cala. W obu przypadkach użytkownicy mogą spodziewać się rozdzielczości 1080p.

Zobacz również:

  • Windows 11 pozytywnie przyjęty! Za co go chwalimy?
  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [16.09.2021]

W przypadku Vaio Fit producent zdecydował się na konstrukcję hybdrydową, a urządzenia można używać jako komputera lub tabletu. W środku znaleźć można procesor Intel Core i7-4500U, układ graficzny Intel HD 4400 i do 8 GB pamięci operacyjnej RAM.

Powrót laptopów Vaio. Produkcją nie zajmuje się już Sony

Vaio to linia komputerów Sony, która z powodu problemów finansowych producenta została sprzedana innemu podmiotowi. Od teraz nowe komputery Vaio opracowuje i sprzedaje Japan Industrial Partners. Niestety, nowy właściciel nie ma jeszcze planów dystrybucji laptopów poza rodzimy rynek.

źródło: cnet.com