Powrót serii Close Combat

Firmy Take-Two Interactive i Destineer Publishing ogłosiły, że pracują już nad dwoma nowymi tytułami z kultowej serii Close Combat – jeden z nich będzie strzelaniną FPP (pierwszy zrzut ekranowy poniżej), a drugi - strategią czasu rzeczywistego.

Powrót serii Close Combat

Nowe gry z serii Close Combat zatytułowano First to Flight i Red Phoenix. Close Combat: First to Flight będzie przeznaczoną do drużynowych rozgrywek strzelaniną FPP i pojawi się w sklepach jeszcze w tym roku. W pracach nad grą uczestniczą żołnierze służący w piechocie morskiej.

Druga gra - Close Combat: Red Phoenix - będzie strategią czasu rzeczywistego, podobnie jak wcześniejszej gry z tej serii, a jej fabuła będzie luźno nawiązywała do powieści Red Phoenix Larrego Bonda. Premiera RTS-a przewidziana jest na początek 2005 roku.

Produkcją obu gier zajmują się studia Destineer i Atomic Games, a za dystrybucję w Europie i Stanach Zjedniczonych będzie odpowiedzialna firma Gatheringare. Obie gry zostaną wydane w wersjach na Xboxa, PC i komputery Macintosh.