Powrót starej funkcji w nowym wydaniu w produktach Samsunga

Wiele funkcji, bez których kiedyś nie wyobrażaliśmy sobie korzystania ze smartfonów, dziś odeszły w zapomnienie. Być może Samsung udowodni, że niesłusznie. Czy to będzie przełom?

Okazuje się, że Samsung eksperymentuje z paskiem LED na zawiasach swoich przyszłych składanych telefonów. Listwa ta pełniłaby rolę systemu sygnalizującego, który ma informować o nowych powiadomieniach bez konieczności włączania ekranu smartfona.

Według patentu złożonego przez koreańską firmę, Samsung planuje dodać pasek LED z powiadomieniami do swoich smartfonów ze składanym ekranem.. Omawiany patent wykorzystuje już Galaxy Z Fold 2 w formie testu, ale finalnie ta technologia prawdopodobnie zostanie zastosowana dopiero przy Galaxy Z Fold 3.

Listwa LED znajdować się będzie na zawiasie telefonu i pomieścić ma szereg czerwonych, zielonych, niebieskich i białych diod osłoniętych półprzeźroczystą pokrywą. Specyficzne ich ułożenie może pozwolić Samsungowi na wyświetlanie szerokiej gamy kolorów i efektów wizualnych. LetsGoDigital wyobrażają sobie tę listwę LED jako wizualne rozszerzenie tapety telefonu.

galaxy z fold led

Źródło: LetsGoDigital

Oczywiście należy mieć na uwadze, że złożenie takiego patentu nie oznacza, iż szybko z nowych rozwiązań skorzystamy. Mimo to powrót funkcji diody powiadomień jest kuszącą wizją.

Zobacz również: Android 11 - lista telefonów do aktualizacji