Powrót złodzieja

Już 20 marca Thief II: The Metal Age trafi na rynek amerykański.

Firma Eidos Interactive poinformowała, że dobiega końca produkcja drugiej części znakomitej gry Thief. Przypomnijmy, że tytuł ten należy do gatunku RPG, a akcja ukazywana jest w perspektywie pierwszej osoby.

W sequelu gracz kieruje poczynaniami niejakiego Garretta - specjalisty, który do perfekcji opanował złodziejski fach. Bohater jest prawdziwym mistrzem w tej dziedzinie, a niezwykłe umiejętności pomogą mu pokrzyżować niecne plany Szeryfa Gormana Truarta i jego tajemniczej organizacji. W trakcie rozgrywki Garrett będzie musiał rozwiązać wiele skomplikowanych zagadek logicznych i niejednokrotnie stanie do walki z przeciwnikami (np. z czujnymi patrolami straży). Nie obejdzie się rzecz jasna bez dokonywania kradzieży, które należą do nieodłącznych elementów rozgrywki.

W Thief II wprowadzono szereg zmian, przede wszystkim, kierowana przez gracza postać otrzymała kilka dodatkowych ruchów, a jej podręczny arsenał broni został nieco rozbudowany. W gra oferować ma tekstury w 32-bitowej głębi barw oraz realistyczne efekty atmosferyczne (śnieg, deszcz, mgła itp.).

Producent zapowiada, że Thief II: The Metal Age pojawi się na rynku w USA już 20 marca. W Polsce dystrybucją zajmie się firma Mirage Media.


Zobacz również