Powstaje gra osadzona w...Wałbrzychu

Mieszkańcy Wałbrzycha będą mieli swoją grę noszącą tytuł 8874. Zagłębiając się w jej mroczny klimat będą mieli szansę odwiedzić miejsca, które z pewnością wiele razy widzieli "w realu".


Wirtualny Wałbrzych

Radio Wrocław poinformowało o zaskakującym projekcie, który powinien zainteresować szczególnie graczy z Dolnego Śląska. W ramach lokalnego projektu powstaje bowiem gra osadzona w Wałbrzychu (i jego bliskich okolicach), której pomysłodawcą jest Tomasz Góra.

8874

Tytuł tworzonej od 1,5 miesiąca gry to 8874. Przy pracach nad nią sięgnięto po silnik Unreal Engine 4 i technikę o nazwie fotogrametria, która pozwala na tworzenie modelu przy wykorzystaniu fotografii danego obiektu, do czego wymagane jest również zaprzęgnięcie do pracy drona. Najważniejsze, że gracz będzie się mógł zagłębić w wirtualny świat odzwierciedlający obecny Wałbrzych.

8874 - jak będzie wyglądała rozgrywka?

Mamy tutaj do czynienia z tajemniczym klimatem. Głównym bohaterem jest chłopiec, który budząc się nie wie gdzie jest.

"Bohater nie wie czy to sen, czy jawa. Budzi się w jakimś miejscu i powoli zmierza przed siebie. Stopniowo odkrywa, gdzie jest. Musi rozwiązać zagadkę, by dowiedzieć się, co się stało. Ten Wałbrzych różni się od tego nam znanego, on go na początku nie poznaje, ale powoli wkracza w ten tajemniczy świat" - tłumaczy Tomasz Góra.

Wygląda więc na to, że będziemy tutaj mieli do czynienia z grą zręcznościowo-logiczną podobną do Limbo.

Kto pracuje nad grą?

Tomasz Góra wyjawia to we wpisie na Facebooku:

Powstaje gra osadzona w...Wałbrzychu

Twórcy gry 8874

Znajdziecie tam również zwiastun nowej gry.

8874 - kiedy premiera?

Tomasz Góra zapowiada, że prace nad grą zajmą "przynajmniej rok". Wydaje się to jednak mało realne, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że mają one być prowadzone "po godzinach". Trzymam jednak mocno kciuki za ten projekt, szczególnie, że bardzo bliski jest mi Dolny Śląsk.