Powstaje sieciowa odsłona Final Fantasy XV

Prawdziwa gratka dla fanów gier mobilnych i japońskich RPG-ów – trwają prace nad MMO w świecie Final Fantasy XV.

Final Fantasy XV Mobile powstaje we współpracy twórców pierwowzoru – Square Enix, oraz koreańskiego studia JSC Games i chińskiej firmy GAEA Mobile. Akcja gry umiejscowiona jest w świecie Final Fantasy XV i rozpocznie się dokładnie w momencie, gdy Noctis (główny bohater FFXV) wyruszył w swoją przygodę.

Prace nad tytułem trwają już od kilku lat, a sama gra powstaje na silniku Unreal Engine 4, co brzmi imponująco. Twórcy mają nadzieję, że uda im się zachować równie efektowną grafikę i akcję, jak w przypadku oryginalnej wersji, ale za pomocą dotykowego sterowania. Gracze otrzymają również zupełnie nowe regiony do odkrycia. Nie będzie to pierwsza gra mobilna w świecie Final Fantasy XV, w 2017 roku studio Square Enix wypuściło na rynek A New Empire, która niestety nie zdobyła pozytywnych opinii. Rok później otrzymaliśmy już lepszy produkt, w postaci Final Fantasy XV: Pocket Edition. Cóż, miejmy nadzieję, że tym razem przeniesienie kultowego świata fantasy na rynek mobilny okaże się ogromnym sukcesem.

Zobacz również:

  • Najlepsze monitory szerokokątne dla graczy i profesjonalistów
  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

Niestety, data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że Final Fantasy XV Mobile będzie miała swoją premierę najpierw w Chinach, a dopiero potem na światowych rynkach. Pierwszy trailer i dodatkowe informacje na temat gry mają zostać opublikowane w pierwszej połowie tego roku.

źródło: kotaku.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: