Powstało pierwsze centrum komputerowe we wschodniej Afryce

Mało kto kojarzy kraje afrykańskie z produkcją programów komputerowych. Dzięki National Software Incubation Centre w Ugandzie, jest szansa że szybko się to zmieni.

W zeszłym tygodniu uruchomione zostało pierwsze centrum komputerowe we wschodniej Afryce. Mieści się ono na Uniwersytecie Makerere w Kampali. Zadaniem NSIC ma być umożliwienie zdolnym studentom z Afryki realizowanie swoich marzeń poprzez prace nad programami komputerowymi.

National Software Incubation Centre (bo tak brzmi jego pełna nazwa) kosztowało 8 milionów dolarów. Nie bez znaczenia okazał się również grant w wysokości 300 tys. dolarów przyznany przez Fundację Rockefeller'a.

Do tej pory większość programów dostarczanych do Stanów Zjednoczonych, Europy oraz Azji pochodziła z Indii. Jednak kraj ten staje się z roku na rok coraz droższy i przez to mniej opłacalny dla potencjalnych odbiorców. Tu właśnie pojawiła się szansa dla Afryki. Przedstawiciele NSIC nie ukrywają, iż ogromnie liczą na pobudzenie sektora nowych technologii w Ugandzie.