Powstanie Homeworld 3?

Od pewnego czasu po sieci krążą plotki jakoby w produkcji znajdowała się trzecia część kultowej gry Homeworld. Skąd się biorą te domysły?

Powstanie Homeworld 3?

Screen z "dwójeczki"

Wszystko zaczęło się gdy w czerwcowym numerze jednego z najbardziej popularnych magazynów o grach - Game Informer - w dziale niepotwierdzonych doniesień, pojawiła się informacja, iż studio Relic odkupiło od koncernu Vivendi prawa do serii Homeworld.

Mimo, że jak na razie żadna z firm związanych z cyklem (Relic, THQ oraz Vivendi) nie podała oficjalnych informacji w sprawie, to na licznych forach serii (w tym - na oficjalnym) roi się o dyskusji dotyczących tajemniczej produkcji.

Dla przypomnienia - wydany w roku 1999 Homeworld był pierwszym projektem w historii studia Relic. Tytuł zyskał sobie ogromną popularność wśród tysięcy graczy na całym świecie. Wkrótce wydany został jego sequel.

W 2004 roku studio zostało przejęte przez koncern THQ. Owocem współpracy był znakomity RTS Warhammer 40,000: Dawn of War (jeszcze w tym roku pojawi się drugi dodatek do gry).

W tym roku pojawił się jeszcze na The Outfit na Xboxa 360. Wkrótce zadebiutuje Company of Heroes... Czy po tych tytułach doczekamy się informacji o Homeworld 3?